Květen - měsíc objemů

1. červen 2017 | 09.28 | rubrika: Tréninky

Měsíc duben jsem končila s 330 naběhanými kilometry. Doma jsme se s Dejvem dohodli, že nebudu vymetat každou běžeckou akci, která se kde namane, a tak jsem měla v kalendáři zaznamenanou pouze Rakovnickou 60 na konec května a Krakonošovu 100 na červen. Tak, mám spoustu času, můžu se na oba závody alespoň pořádně připravit. 

Má příprava spočívá v počtu naběhaných hodin a kilometrů. Myslím si, že čím víc toho člověk naběhá, tím lépe a na trati závodu pak bude mít silný nohy a silnou hlavu, protože v tréninku toho naběhal hodně. Díky tomu, že pracuji 12 km od domova (to je tak skvělá vzdálenost), můžu sbírat objemy zde. Myslím, že už mě znají všichni řidiči autobusů a možná i aut :). 

Takže bylo rozhodnuto. Pokusím se běhat víc až do Rakovnické 60. Jsou to celé tři týdny a pak si dám oraz a půjdu závodit a třeba to i dobře dopadne.

První týden v květnu (1.- 7. 5.) jsem naběhala 90,7 km za 9h 20m. Celkem běhavým 5 dní. Pondělí byl státní svátek, měla jsem running off a v pátek jsem jela odpočinkově do práce a z práce na kole. Dlouhý běh jsem si dala v neděli, kdy jsem běžela z hrnčířských trhů v Berouně až na Kladno. Běžela jsem přes Vráž, Loděnici a pak podél Kačáku až do Svárova. Trochu mě zlobily achylovky, takže to nebylo uplně stoprocentní, ale pořád to bylo 33 km, což bylo ok. 

Druhý týden v květnu (8.-14.5.) jsem naběhala 79,4 km za 7h 54m. Zase pět běhavých dní, z toho svátek 8. volno a v pátek na kole. Víkend jsme strávili na chatě v Bezděkově, takže jsem si užila běháníčko tam. V sobotu jsem si vyrazila ke Kačáku, údolím Žlábeckého potoka krásným vlahým lesem až na silnici. Vydala jsem se po ní doleva, aniž bych věděla, kam doběhnu. Silnice byla krásně rovná mezi lesy a ve vzduchu byl cítit  krásný letní večer. Doběhla jsem k Chyňavské myslivně, odkud jsem běžela zase doleva. Ve výsledku jsem obíhala vrch Tuchonín a pak Vysoký vrch a seběhla jsem k Netopýrovi na Poteplí. Odtud po žluté na Horňák a přes kopec dolů na Dolňák. Tenhle běh byl moc povedený. 17 km :). V neděli pak také 17 z chaty domů přes Žehrovice. 

Třetí týden v květnu (15.-21.5.), pět běhavých dní. Z toho kolo v pátek a volno v sobotu. Dlouhý běh v neděli s Kačkou Štíbalovou. Po dlouhé době jsme se sešly a moc si to obě užily. Běhaly jsme po lesích mezi Doksema, Rozdělovem, Libušínem a tak. Celkem 27 km a moc jsme si u toho popovídaly. Bavilo mě to!

Celkem za ty tři týdny naběháno lehce přes 260 km. Tady jsem si už dokázala spočítat, že když uběhnu celou Rakovnickou 60 - tj. cca 85 km a pak v tréninku ještě něco k tomu, mohla bych teoreticky ta čtyři kila za měsíc zdolat. 

Takže čtvrtý týden v květnu (22.-28.5) kdy bych už měla odpočívat jsem pondělí a úterý odběhla s cca 39 km. Středa až pátek na kole. Každý den 23 km. A hurá sobota!

Rakovnická zdolána za 11 h 57 m, 89 km. Podařilo se mi to vyhrát. Ale to nebylo moc těžký, když to skoro nikdo neběžel. Ale to jsem na startu nevěděla, takže jsem prostě hnala. Pro jistotu. A  dobrý. S časem jsem moc spokojená! Jen musím doladit ty koncovky :). 

No a na konci čtvrtého týdne v květnu a na začátku pátého jsem tedy měla naběháno 387 km a chyběly mi tři dny do konce měsíce. Takže odpočinek v neděli, v pondělí do práce vyplavit bolest z nohou na kole a v úterý už 8 km do Unhoště a ve středu celkem 14km už víceméně bez bolesti! :) Jupíííííí..... je to tam!

Takže jsem to dokázala. Sice si dělám srandu z toho, že jsem v teniskách skoro i spala :), ale zvládla jsem 410 km! Vau..... :) Bavilo mě to! A ještě přes 160 km kolmo.

A co v červnu? :) Krakonoška a trénink......